PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc

 Inne wydarzenia
 Absolwenci

 Karta zgłoszenia

 Archiwum

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 PRZYWITANIE WIOSNY                                                             9-04-2013

"Precz zimo zła!" - takimi okrzykami przedszkolaki z PP w Olszance żegnały zimę, która w tym roku postanowiła zostać nieco dłużej niż zwykle. Złą i srogą zimę symbolizowała Marzanna, która tradycyjnie została spalona z nadzieją, że przyjdzie do nas upragniona i długo wyczekiwana wiosna. Pierwszy dzień wiosny zazwyczaj jest dniem bardzo wesołym. W tym dniu przedszkolaki witają wiosnę maszerując barwnym orszakiem przez wieśoraz śpiewając wiosenne i radosne piosenki. Niestety w tym roku warunki pogodowe uniemożliwiły wiosenny korowód. Jedynie delegacja przdszkolaków wraz z opiekunem i barwnym gaikiem udała się do zaprzyjaźnionych instytucji m.in. Szkoły Podstawoej, Ośrodka Zdrowia, Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki, sołtysów wsi Olszanka i Pogorzela, sklepów, piekarni "Barbara" oraz niewielkich, miejscowych firm. Przedszkolaki złożyły wiosenno - świąteczne życzenia, wręczyły kolorowe kwiaty oraz kartki z życzeniami, w zamian otrzymały zabawki, gry dydaktyczne i mnóstwo słodyczy.

opracowała Marta Grabowska

album fotografii
wykonała  Marta Grabowska
 

 PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ                           27-03-2012

21 marca to dzień, na który czekaliśmy wszyscy z ogromną niecierpliwością. Długa i mroźna zima dała się nam wszystkim we znaki i dlatego pierwszy dzień wiosny w Publocznym Przedszkolu w Olszance obchodzony był bardzo radośnie. Barwnym korowodem ruszyliśmy przez wieś, aby odwiedzić zaprzyjaźnione instytucje i urzędy. Radosnym śpiewem, głośnym recytowaniem wierszy i składaniem wiosennych życzeń witaliśmy wiosnę, a głośnymi okrzykami "Precz zimo zła!" oraz spaleniem marzanny pożegnaliśmy zimę.

opracowała Marta Grabowska

album fotografii
wykonała Wioletta Perkowska i Marta Grabowska

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY                                                                                                                 7-04-2011

Dnia 21 marca udaliśmy się barwnym korowodem, aby przywitać wiosnę. Odwiedzaliśmy zaprzyjaźnione instytucje i osoby, życząc Im  w pierwszym dniu wiosny, dużo słońca i uśmiechu. Ciesząc się z Wiosny, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i grały na instrumentach perkusyjnych. Po skończonym przemarszu i głośnych okrzykach " Precz zimo zła", spaliliśmy Marzannę. W ten sposób dzieci pożegnały długą i mroźną zimę.  

autor tekstu: Anna Adamowicz

album fotografii